wyborydord2019 - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
WYBORY DO RAD DZIELNIC W GDAŃSKU

Szanowni Państwo,
wybory do Rad Dzielnic w Gdańsku odbędą się 24 marca 2019 roku.

Do dnia 22 lutego można zgłosić swoją kandydaturę w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ulicy Nowe Ogrody 8/12, pokój 215!

* Wstępne warunki?
Aby móc kandydować do Rady Dzielnicy, należy być osobą pełnoletnią, zameldowaną (bardzo ważne!) na terenie dzielnicy z której się chce kandydować, a także mieć czynne prawa wyborcze.

* Od czego zacząć?
Najlepiej zacząć od zapoznania się z harmonogramem wyborów:

W następnej kolejności warto zapoznać się z formularzem zgłoszenia kandydata na Radnego Dzielnicy:

* Dalsze kroki?
Formularz należy wydrukować i wypełnić swoimi danymi. Po wpisaniu swoich danych na wydrukowanym formularzu należy zebrać co najmniej 30 podpisów mieszkańców, którzy są w stałym rejestrze wyborców na terenie dzielnicy, z ktorej sie chce kandydować - w skrócie, przynajmniej 30 podpisów osób, które są zameldowane w dzielnicy (zameldowanie z reguły decyduje o okręgu wyborczym mieszkańca)

Po zebraniu przynajmniej 30 podpisów należy udać się do Urzędu Miasta Gdańska, zlokalizowanego przy ulicy Nowe Ogrody 8/12, do pokoju nr 215. Tam należy złożyć swój kwestionariusz.

* Co dalej?
Następnie urzędnicy Urzędu Miejskiego sprawdzą poprawność przekazanych danych na kwestionariuszu, a także zweryfikuje wszystkie złożone podpisy. Jeżeli będzie ich mniej niż 30 - trzeba będzie dozbierać ich brakującą ilość, jeżeli zaś warunek o 30 podpisach zostanie spełniony, to zgłaszający się zostanie ogłoszony kandydatem do Rady Dzielnicy.

Gorąco zachęcamy do kandydowania!
Wróć do spisu treści