Do przerwy 0-1 - Rada Dzielnicy Przymorze Wielkie

Przejdź do treści
Do Przerwy 0:1 kontra Euro 2016!

Już 18 czerwca, na boiskach Przymorza i Zaspy, odbędzie się wiosenna edycja turnieju dzikich drużyn „Do Przerwy 0:1”. Na to stałe już w gdańskim kalendarzu sportowym wydarzenie zaprasza Andrzej Kowalczys wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności.

Piłkarski turniej „Do Przerwy 0:1”, choć trudno w to uwierzyć, obchodzi w tym roku
już 12-te urodziny.

– Zaczęło się w 2004 roku. Było dość skromnie i mniej gwarnie, jeśli porównamy z edycjami z ostatnich kilku lat. Wówczas uczestniczyło kilkanaście drużyn, ale jak to się mówi… pomysł zaskoczył – wspomina Andrzej Kowalczys, pomysłodawca i współorganizator „Do Przerwy 0:1”, dzisiaj także radny miasta Gdańska. – Były kolejne edycje, potem kolejne. I tak od 12 lat biegamy za piłką i cieszymy się, że przynosi ona wiele radości uczestnikom turnieju – dodaje Kowalczys.
Niemalejąca popularność turnieju cieszy również wszystkich, którzy stoją za organizacją zawodów, a najbardziej oczywiście samych uczestników. Każda z czterech edycji turnieju, rozgrywanego wiosną, latem, jesienią oraz zimą, przyciąga średnio około 2 tys. zawodników. Najwięcej entuzjastów piłki nożnej zgłasza się wiosną i latem, choć w ostatnich latach jesienna czy zimowa aura wcale nie odstrasza młodych piłkarzy, stąd nawet w grudniu za piłką potrafi biegać blisko 500 osób.

W tym roku tradycyjnie rywalizacja odbędzie się w pięciu kategoriach: Zespoły dziewczęce oraz roczniki: 2004 i młodsi, 2001/2003, 1998/2000 i 1997 i starsi. Uwaga! Po raz pierwszy zapraszamy także zespoły, w skład których wchodzą członkowie rodziny. Mile będą widziane szczególnie drużyny wielopokoleniowe.
Zapisy od godz. 9.00 na stadionie MOSiR w Gdańsku przy ul. Meissnera. Początek turnieju
o godz. 10.00.

Turnieju nie udałoby się zorganizować bez licznego grona partnerów, do których należą: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Marszałek Województwa Pomorskiego, Rada Miasta Gdańska, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Gdańskie Centrum Profilaktyki Uzależnień, City Football Club, Lechia Gdańsk, Merkus, Merco, Torus, Santech, M1 Fabrika,  Piekarnia Cukiernia Andrzej Szydłowski, Kosycarz Foto Press, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Panorama Pomorza, Gdańsk.pl, Lechia.net, Dobre Wiadomości, Zaspa 24, SM Rozstaje, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec, Szkoła Podstawowa 80 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8.
Wróć do spisu treści